Jak szybko sprzedać mieszkanie i zarobić na nim więcej ?

Planujesz sprzedaż mieszkania? Czy rozpisałeś również plan własnej strategii sprzedaży?

Dobrze jest znać swój plan działania chociażby po to, by później wiedzieć, czego się trzymać. I pilnować swojego interesu. Jeżeli zależy Ci na sprzedaży co najmniej w wartości rynkowej lub wyższej ważne, byś odpowiednio przeprowadził całą sprzedaż. Takie działanie wymaga od nas większego zaangażowania niż zwykłe wrzucenie zdjęć na portale i czekanie na telefon od potencjalnego kupującego.

Jak zwiększyć wartość swojej nieruchomości? Jak zamienić potencjalnego kupującego w kupca z ofertą cenową? Jak przygotować nieruchomość, by przyciągała więcej chętnych, którzy są skłonni negocjować za nią cenę w górę? Jak i gdzie przeprowadzić skuteczną promocję? Do kogo kierować swoją ofertę? Jak negocjować i pilnować swojego planu finansowego?

Jeżeli nie wiesz, od czego zacząć, służę pomocą.

Zbuduj podstawy:

 1. Dokumenty: Sprawdź stan prawny swojego mieszkania
 2. Cena: Oszacuj wartość swojej nieruchomości
 3. Produkt: Przygotuj ofertę wizualnie
 4. Promocja: Zaplanuj efektywną promocję
 5. Sprzedaż: Prezentuj i negocjuj
 6. Formalności: Projekt aktu notarialnego i spotkanie u notariusza.

Zaplanuj działania. Pamiętaj, że na każdym etapie Twojej strategii możesz zadbać o to, by zwiększyć wartość swojej nieruchomości, m.in. poprzez:

 1. Stan prawny: zbierz dokumenty, ureguluj kwestie prawne. Może możesz zmienić prawo własności zwiększając wartość lokalu? Np. ze spółdzielczo-własnościowego w pełną własność. Lub z wykupionym użytkowaniem gruntu. Lub z założoną księgą wieczystą.
 2. Cena: Ustal cenę ofertową i cenę sprzedaży poniżej której nie chciałbyś zejść. Znaj swoją pozycję względem konkurencyjnych ofert w podobnej lokalizacji.
 3. Oferta: Uzasadnij swoją cenę. Zwiększ wartość swojej nieruchomości. Uporządkuj przestrzeń, wprowadź ulepszenia i zwiększ jej wartość. Zastosuj home staging, wizualizacje i profesjonalne narzędzia prezentacji, takie jak sesja zdjęciowa, film lub spacer 3D.
 4. Promocja: Prowadź efektywną promocję różnymi kanałami, skierowaną do grup docelowych Twojej nieruchomości. Do kogo kierujesz swoją ofertę? Czy Twoja nieruchomość może interesować jeszcze inne grupy docelowe? Jak się z nimi komunikować? Mów do klienta jego korzyściami i jego językiem.
 5. Negocjuj: poprowadź skuteczną prezentację nieruchomości, wsłuchaj się w potrzeby klienta i przedstaw mu korzyści, jakich oczekuje i które otrzyma kupując Twój lokal. Pamiętaj, że negocjacje nie dotyczą jedynie ceny, a również czynników pozacenowych: terminu wydania lokalu, wyposażenia, sposobu płatności. Bądź elastyczny tam, gdzie klient może to docenić, dbając zarazem o uzyskanie satysfakcjonującej ceny.
 6. Notariusz: Dopilnuj odpowiednich zapisów w akcie notarialnym, które ochronią Twój interes prawny i finansowy. Wpisz zadatek, odstępne i warunki rozwiązania umowy. Zabezpiecz się na wypadek przedłużenia transakcji lub problemów technicznych z nieruchomością.

Dokładnie, krok po kroku, dowiedz się jak przeprowadzić skuteczną strategię sprzedaży korzystając z wiedzy, którą zawarłam w e-booku. Otrzymasz konkretne rozwiązania, szablony formularzy, listy kontrolne dokumentów, przykłady działań i narzędzi.

E-book pt. „ Jak skutecznie sprzedać nieruchomość i zarobić więcej” to konkretna mapa droga i instrukcja obsługi sprzedaży nieruchomości. Wydaj 47 złotych, by zarobić na swojej transakcji tysiące więcej.

Warto mieć plan. Ponieważ mając sprawdzony plan i się go trzymając osiągamy z reguły o wiele więcej.

Owocnej transakcji!

Czy wiesz, że sprzedając nieruchomość szybko możesz podnieść jej wartość, zarobić więcej i szybciej sprzedać?

Z myślą o Tobie napisałam e-book „Jak skutecznie sprzedać  nieruchomość i zarobić więcej”. To swoista „mapa drogowa” ze wskazówkami i konkretnymi narzędziami, byś mogła/mógł dokonać transakcji na najkorzystniejszych warunkach.

0 komentarzy