5 rzeczy, o których powinieneś wiedzieć kupując dom w 2021

Czujesz, że w 2021 roku nabędziesz nową nieruchomość? Nowy dom, większe mieszkanie, a może pierwszą nieruchomość inwestycyjną?

Bądź świadom istniejących trendów i wykorzystaj je na swoją korzyść.

Spacery 3D i rozwój technologii

Wysoka jakość wirtualnych spacerów oraz wideokonferencji sprawiła, że możesz dokonać skuteczniejszej selekcji ofert, oszczędzając tym samym czas własny i sprzedającego.

Celowo buduję oferty w oparciu o Spacer 3D i film promocyjny wiedząc, że osoba, która wybierze moją ofertę dokonała już wstępnego wyboru i musi się na miejscu jedynie utwierdzić w decyzji zakupowej.

Nowoczesne spacery zapewniają namacalny odbiór rzeczywistości, umożliwiają obrót 360 stopni i realne odczucia z „pobytu” w zwiedzanej nieruchomości.

Oczywiście, osobiste odwiedziny nieruchomości nadal są wskazane, ale tylko pomyśl.. zamiast tracić popołudnia na objazdy po mieście, w jeden dzień jesteś w stanie zobaczyć i ocenić kilkanaśnie interesujących Cię ofert. Czy to nie wspaniała oszczędność czasu?

Finansowe ramy poszukiwań

Na pandemicznym rynku nieruchomości ruch nie maleje. Przeciwnie, nominalnie ceny nieruchomości nie spadają, a nieruchomości z najlepszym widokiem na niebo cieszą się nie słabnącą popularnością. Nie wspominając o działkach rekreacyjnych i domach z ogrodem. Dążę do tego, by powiedzieć, że nie będziesz jedyny na Dniu Otwartym Twojej upatrzonej nieruchomości. Musisz działać szybko i sprawnie. Poznaj ceny rynkowe, by móc rozpoznać stawki okazyjne.

Porozmawiaj również z doradcą kredytowym i ustal swój budżet i zdolność kredytową jeszcze zanim podejdziesz do poszukiwań nieruchomości. Sprawdź warunki uzyskania kredytu przed podjęciem działań, ponieważ zmieniająca się polityka banków może wpłynąć na wysokość Twojej zdolności kredytowej i rodzaj dostępnych nieruchomości inwestycyjnych.

Nie masz czasu na badanie rynku i rozeznanie cen w danym sektorze nieruchomości? Właśnie dlatego niektórzy ludzie zlecają obsługę transakcji pośrednikowi. Skuteczny pośrednik w mig ocenia potencjał nieruchomości i walczy o Twój interes.

Większa elastyczność geograficzna

Pandemia przyniosła nam jedną, niepodważalnie dobrą zmianę społeczną, spełniając marzenie wielu Polaków. Spopularyzowała się praca zdalna i dużo wskazuje na to, że w wielu branżach tak już pozostanie. Firmy przekonały się, że wydajność pracy niewiele spadła, po czym wróciła do wcześniejszych poziomów. Dodatkowo pracodawcy oszczędzają na utrzymaniu powierzchni biurowych, pracownicy zaś na dojazdach i porannym stresie. Zyskaliśmy czas, który dotąd spędzaliśmy w korkach.

Tym samym nieruchomości położone dalej od centrum i na obrzeżach miast stały się bardziej osiągalne. Nie tylko kosztują mniej, ale oferują więcej przestrzeni. Dodatkowo możemy spędzać w nich więcej czasu, oszczędzając na kosztach życia.

Zatem, zamiast negocjować cenę nieruchomości bliżej centrum, zastanów się, czy więcej korzyści nie przyniosłyby negocjacje z szefem pracy w systemie home office. Przykładowo, 3 dni pracy zdalnej w tygodniu pozwolą zaoszczędzić środki, które mógłbyś przeznaczyć na utrzymanie swojej nieruchomości. Stać Cię na więcej.

Złóż propozycję, pozostań w grze

Czy jesteś gotowy do działania? Znasz własny budżet, oczekiwania i ceny rynkowe, a weryfikacji ofert dokonałeś na podstawie spacerów 3D i multimediów?

Jeżeli czujesz, że dana oferta jest dla Ciebie, złóż propozycję cenową. Celowo piszę o propozycji, a nie zobowiązującej strony ofercie. Dzięki temu pozostaniesz w grze. Sprzedający lub jego pośrednik powinni poinformować Cię na wypadek pojawienia się kontroferty. Lub wrócić do Ciebie, gdyby jego oczekiwania cenowe lub okoliczności sprzedaży nieruchomości ulegną zmianie. Nawet jeżeli do transakcji nie dojdzie dziś, pozostaniesz w ich pamięci.

Pełnomocnictwo, czyli działaj zdalnie

Uważasz na siebie, pozostajesz niechętny zgromadzeniom i wolisz się izolować? Nie musisz brać udziału w formalnościach, ani akcie prawnym. Możesz udzielić pośrednikowi lub członkowi rodziny pełnomocnictwa, którego koszt nie jest wygórowany (około 150 zł u notariusza), a który oszczędzi Ci czasu i konieczności obecności na akcie notarialnym. Cyfryzacja dosięgnęła też polskich urzedów, w których łatwiej złożyć podanie przez internet lub higenicznie wrzucić wniosek do stojącej przed budynkiem skrzynki podawczej.

Z życzeniami owocnej transakcji,

Ale Agentka

Czy wiesz, że sprzedając nieruchomość szybko możesz podnieść jej wartość, zarobić więcej i szybciej sprzedać?

Z myślą o Tobie napisałam e-book „Jak skutecznie sprzedać  nieruchomość i zarobić więcej”. To swoista „mapa drogowa” ze wskazówkami i konkretnymi narzędziami, byś mogła/mógł dokonać transakcji na najkorzystniejszych warunkach.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *